چرا باید به کلمات کلیدی بلند در سئو تمرکز داشته باشیم؟

rasta web 9 مهر, 1400 0 دیدگاه

چرا باید بر روی کلمات کلیدی بلند در سئو تمرکز کنیم؟

بالا بودن رتبه سایت در گوگل یکی از دغدغه های اصلی و نیاز وبمستران و مدیران سایت های زیادی شمارد ، بی شک بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو شده است که تکنیک های بیشماری است که نیاز به مطالعه و بررسی دقیق وجود دارد و به احتمال زیاد افزایش می یابد در راستای بالا بردن رتبه سایت خود را در گوگل کرده اید ، اما یکی دیگر از روشهای که به سئو و بهینه سازی سایت شما کمک کرده است تا کلمات کلیدی را در پیش بگیرید. اگر این تکنیک را در سایت خود پیاده نکردهاید با ما تا آخر این مقاله همراه باشید تا از کلمات کلیدی در سئو را به شما آموزش دهید استفاده کنید.

 

کلمات کلیدی بلند چیست؟

کلمات کلیدی بعدی یا Long Tail Keywords یک سری کلمات کلیدی خاص هستند که برخلاف کلمات کلیدی کوتاه رواج کمتری دارند اما از بیشتر پیشرفت نمی کنند ، عبارت “کلمات کلیدی آماده” از کتاب The Long Tail نوشته شده است کريس آندرسون برگرفته است.

به گفته آندرسون برای هرمحصول و تقاضای بازاری وجود دارد ، هرچند این بازارها و خیلی کوچک هستند اما گستردگی فضای وب برای محصولات ، وبلاگ یا وبسایت شما بسیار سود آور است. استفاده از کلمات کلیدی بلند یکی از بهترین روش های بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در یک صفحه و برگه عمل به کرد. کلمات کلیدی در سئو ، مخاطبان جدید و بازدید بیشتر از سایت را برای شما به وجود می آورد!

کلمات کلیدی بلند

 

برای سازماندهی هدفمند سایت خود شکل استفاده از کلمات کلیدی بلند خیلی مهم است!

 

عنوان اصلی

نسخه وبلاگ های احتمالی یک عنوان اصلی هستند ، که عبارت یا اصطلاح به عنوان کلمات کلیدی اصلی وبسایت را باور کرده اند و قصد دارند از طریق آن بارها شما را پیدا کنند.

به عنوان مثال وبلاگ های مربوط به غذا مربوط به دستورالعمل های آشپزی ، رستوران ها ، غذاهای سنتی و غیره باور نکرده و یا وبسایت همیار وردپرس مربوط به دوره های آموزشی وردپرس ، مقالات وردپرس و قالب ها و مدل های اضافی وردپرس می باشد.

تمرکز و انتخاب یک موضوع مناسب به عنوان کلمه کلیدی اصلی از مهمترین موارد در بهینه سازی و سئو سایت شما وجود دارد و پیشرفت بهتری حاصل میشود!

 

استفاده زیاد از عبارت های طولانی

در شکل که کل وبسایت و پست های شما در مورد یک موضوع باید دیگر بتوانید یک عبارت کلیدی را برای هر پست بکار ببرید. به عنوان مثال اگر همه پست های وبسایت شما در مورد سئو باید یک پست را با یک کلمه کلیدی اصلی مخصوص به خود قرار دهید ، مانند سئو و بهینه سازی سایت ، سئو داخلی ، سئو خارجی ، اخبار سئو ، ابزارهای سئو. این کلمات و عبارات ممکنند هر کدام از جزو کلمات کلیدی وبسایت شما هستند.

 

لینک کلمات کلیدی طولانی

به این ترتیب که پست های وبسایت خود را با کلمات کلیدی جدید اختصاص دهید.

به این منظور باید از این پست ها و عبارات کلیدی به عبارات کلید اصلی سایت اصلی لینک بدهید. با این کار وبسایت و مهمترین صفحات سایت خود را به گوگل نشان دهید ، در ضمن اطمینان حاصل کنید که مهمترین صفحاتی که به گوگل نشان داده شده است از رتبه بالایی موجود هستند.

 

دلیل اهمیت کلمات کلیدی بلند در سئو چیه؟

کلمات کلیدی بلند

 

افزایش رتبه بندی سایت با استفاده از کلمات کلیدی بلند بسیار راحتتر از کلمات کلیدی معمولی و کوتاه شده است ، چرا که درصد مصرف کنندگان از کلمات کوتاه در جستجوی استفاده از برنامه استفاده می شود بنابراین هر چه کلمات کلیدی شما در حال اجرا و واضح شدن هستید کاربر سریعتر به خانه مورد نیاز خود دسترسی پیدا میکند.

همچنین با تمرکز روی گروهی از کلمات کلیدی کمک بزرگی به افزایش ترافیک وبسایت خود کرده اید و احتمالاً بازدیدکنندگان جدید را به خرید و فروش تبدیل کرده اید و از محصولات و خدمات استفاده می كنید بسیار بالا است ، و از همه مهمتر یکی دیگر از مزایای کلمات کلیدی بلند با کمک و قرارگیری سایت در صفحه اول نتایج جستجو برانگیختن حس اعتماد را در کاربر نیز مشاهده کرد.

 

چگونگی استفاده کلمات کلیدی بلند

مواردی هست که در چگونگی استفاده ازین کلمات کلیدی تاثیر دارن که در ادامه به شما میگوییم:

 

معرفی ماموریت کسب و کار

در مرحله اول لازم است بدانید ماموریت شما چیست و چه چیزی شما را نسبت به سایر رقبا متمایز کرده است.

پس از آن واقعید از ماموریت کسب کنید و کار خود را برای تعریف کلمات کلیدی استفاده کنید. لازم است ماموریت و هدف وبسایت خود را در قالب کلمات کلیدی هر کدام که قصد دارید رتبه بیشتری از آن را در لابه لای صفحه محصولات ، خدمات و یا وبلاگ قرار دهید قرار دهید.

تمرکز بر روی کلمات کلیدی بلند و دریافت یک رتبه خوب از طریق آن برای شما بسیار سودآور است ، هر چند احتمال دارد که عنوان ماموریت شما سرچ می کند-تعداد کمی هستند ، اما احتمال تبدیل شدن به مشتری دائمی ، خرید محصولات و استفاده از خدمات شما توسط این افراد بسیار بالا است.

همچنین معتدل اصطلاحاتی که برای توصیف ماموریت خود بکار بردهداید در استراتژی سایت سئو سایت خود را استفاده کنید ، این کلمات بهتر است دارای کلمات کلیدی باشد که از خرید برای کسب رتبه استفاده می کنند.

 

رقابت پذیری بازار

رتبه بندی در بازارهای رقابتی کار بسیار سختی است ، به دلیل حضور پررنگ برخی از شرکت های بزرگ در نتایج اول جستجوی گوگل ، حضور در برخی از بازارهای مشکل و غیرممکن اقدام کردند. این شرکتها بودجه بسیار را فقط بازاریابی آنلاین و بهینه سازی سایت خودشان انجام دادند.

به عنوان مثال شما می توانید با بودجه اندک در بازاری مانند صنعت مبلمان با استفاده از اصالت ها جستجو کنید “مبلمان با کیفیت” شرکت کنید و رتبه بندی کنید. پس از معرفی اهداف ، فعالیتها ، خدمات و محصولات وبسایت خود را به آسانی واقعید گوشه خاصی از این بازار را به خود اختصاص دهید و خود را و کسب کنید و کار خود را به مخاطبان بشناسانید انجام دهید.

 

تهیه لیستی از کلمات کلیدی

پس از مشخص کردن ماموریت کسب و کار خود، نوبت تهیه لیستی از کلمات کلیدی طولانی می‌باشد، در هنگام یافتن این کلمات کلیدی سعی کنید خود را به جای مخاطب بگذارید تا متوجه شوید دیگران دقیقا به دنبال چه چیزی هستند و در هنگام یافتن خدمات و محصولات شما ممکن است چه عباراتی را جستجو کنند.

همچنین دقت داشته باشید که عبارات کلیدی متناسب با فعالیت‌های سایت شما باشد، در غیر اینصورت کاربران بلافاصله پس از باز کردن سایت شما از آن خارج خواهند شد و نرخ پرش سایت شما را تا اندازه بسیاری افزایش می‌دهد.

بنابراین استفاده درست از کلمات کلیدی اهمیت ویژه‌ای در افزایش نرخ بازدید سایت شما خواهد داشت، یکی از ابزارهایی که می‌تواند در پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط به شما کمک کند افزونه Yoast SEO می‌باشد که در نسخه جدید این ویژگی جالب به آن افزوده شده است.

هنگامی که یک محتوای خود را در یک نوشته یا برگه جدید ایجاد کرده‌اید کافی است مطابق تصویر زیر به قسمت Yoast SEO پائین‌تر از محتوای خود رفته و یک کلمه کلیدی اصلی به عنوان مثال “گوشی سامسونگ” را وارد کرده و بر روی دکمه “عبارات کلیدی مرتبط را دریافت کنید” کلیک کنید.

انتخاب کلمات کلیدی درست

خوبی این قابلیت اینه که شما میتونید پیشنهاد های متناسبی را دریافت کنید و از آن استفاده کنید

 

تولید محتوای خیلی خوب

پس از انجام تحقیقات کامل بر روی کلمات کلیدی متناسب با کسب و کار و وبسایت خود، باید یک محتوای منحصربفرد و چالش برانگیز تولید کنید، شاید تعداد افرادی که از طریق کلمات کلیدی طولانی که برای تعریف ماموریت کسب و کار خود استفاده کرده‌اید محدود باشند اما این افراد بیشترین شانس را برای خرید محصول یا تبدیل شدن به مشتری دائم را دارند، تولید محتوای جذاب نیز می‌تواند شما را در این امر یاری دهد.

 

استفاده از کلمات بلند در سئو

چناچه سایت خود را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید بهتر است به جای استفاده از کلمات کلیدی کوتاه و صرف زمان بیشتر با کمک کلمات کلیدی طولانی در سئو، مخاطبان بیشتری جذب کنید، نرخ بازدید و تبدیل سایت خود را افزایش دهید و در نتیجه سریع‌تر رشد کنید. در این مقاله به بررسی و اهمیت کلمات کلیدی بلند در سئو پرداختیم، امیدواریم مطالعه این مقاله به عملکرد بهتر وبسایت شما کمک کند.

شاید این مطالب را هم پسندیدید!

-چند ویژگی مهم برای شروع کار حرفه ای در حوزه وردپرس

-بهترین قالب وردپرس از نظر سئو چیست؟

-جلوگیری از کاهش کیفیت تصاویر در وردپرس

دربارهrasta web

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمنتظر صدای شما هستیم