اندازه استاندارد برای توضیحات متا وردپرس چقدر است؟

rasta web 11 مهر, 1400 1 نظر

اندازه استاندارد برای توضیحات متا وردپرس چقدر است؟

برای اینکه گوگل بتواند محتوای وبسایت شما را به خوبی به کاربران و جستجوگران معرفی کند حتما از توضیحات متا شما استفاده خواهد کرد!

هر کاربری نیاز دارد تا کمی در مورد آنچه می‌خواهد، بخواند، اطلاعات کسب کند و سپس بر روی لینک مورد نظر کلیک کند. پس در نتیجه تا می‌توانید باید توضیحات متا در وردپرس را جذاب و البته واقعی بنویسید تا کاربران بیشتری بر روی لینک مورد نظر کلیک کرده و وارد شوند. اصلا مسئله‌ای نیست که ساده از کنارش عبور کنید و آن را جدی نگیرید. حالا چیکار باید بکنیم؟ این توضیحارو کجا باید وارد کنیم؟

اندازه استاندارد برای توضیحات متا وردپرس

اندازه استاندارد برای توضیحات متا وردپرس

 

توضیحات متا در وردپرس

باز هم افزونه قدرتمند Yoast SEO به کمک ما می‌آید تا در بخش عنوان متا و توضیحات آن در وردپرس به ما کمک کند. پس اول این افزونه رو نصب کنید  تا بتوانیم شما را در نوشتن توضیحات متا در وردپرس به صورت مطلوب و بهینه کمک کنیم.

5 دقیقه زمان دارید تا yoast seo را دریافت کرده و نصب کنید. ما منتظرتان می‌مانیم

توضیحات متا در وردپرس چیست؟

توضیحات متا یا Meta Description، نوشته‌های HTML هستند که به صورت کلی به شکل زیر تعریف می‌شوند:

1
<meta name="description" content="A page's description, usually one or two sentences."/>

هدف توضیحات متا در وردپرس بسیار ساده و معلوم است: برای اینکه کاربران راحت‌تر بر روی لینک مورد نظر در موتور جستجو کلیک کنند، به کار می‌رود. به عبارت دیگر، توضیحات متا در وردپرس باعث ترغیب افراد به کلیک کردن روی لینک‌ها در موتور جستجو می‌شود.

موتورهای جستجو تاثیری را به صورت مستقیم برای توضیحات متا در وردپرس در نظر نمی‌گیرند اما دارای تاثیر غیرمستقیم جالبی است که به افزایش نرخ کلیک در گوگل منجر می‌شود و همین امر سبب بهبود عملکرد شما خواهد شد.

ویژگی های یک توضیح متای خوب

شاید با خودتون بگید که نوشتن یک توضیح کوتاه برای توضیحات متا در وردپرس کار چندان سختی نیست که اینقدرها بزرگش می‌کنید. اما دوست عزیز شما باید بتوانید همین چند خط را به نحوی بنویسید که کاربران جذب مقاله شما شده و روی آن کلیک کنند وگرنه این رقابت را می‌بازید. روش‌هایی که به شما در این حوزه کمک می‌کند را با هم بررسی می‌کنیم.

1 – در نظر گرفتن حداقل 155 کاراکتر یا بیشتر!

اندازه دقیقی را نمی‌توان برای توضیحات متا در وردپرس در نظر گرفت. چون که این مورد بستگی به اندازه‌ای دارد که گوگل در نظر می‌گیرد بنابراین باید میزان متوسطی را برای آن در نظر گرفت. در yoast seo برای شما این میزان با تغییر رنگ نوار پایین توضیحات متا مشخص شده است. تا جایی بنویسید که این نوار به رنگ سبز درآید.

2 – ایجاد نوشته ای فعال و مربوط به موضوع

هر نوشته‌ای را در این بخش وارد نکنید. در واقع توضیحات متا در وردپرس باید نوعی دعوت‌نامه برای کاربران باشد که مشتاق به کلیک روی آن شوند و به سایتتان منتقل شوند. پس باید روی آن فکر کنید و جمله بهینه‌ای را بنویسید. بهتر است کاملا مرتبط و به اصل موضوع اشاره داشته باشد.

3 – استفاده از call to action

اگر بتوانید داخل متن خود از کلمات مطالعه بیشتر، خرید رایگان، همین حالا دریافت کنید و… استفاده کنید، متن را به شدت جذاب کرده و کاربر را برای کلیک کردن جذب می‌کنید.

4 – نکات کلیدی از محتوای شما

اگر بتوانید داخل متن خود از کلمات مطالعه بیشتر، خرید رایگان، همین حالا دریافت کنید و… استفاده کنید، متن را به شدت جذاب کرده و کاربر را برای کلیک کردن جذب می‌کنید.

5 – پیروی از ساختار محتواتون

این موضوع بسیار کلیدی و مهم است. شاید شما فکر کنید که می‌توانید با نوشتن جملات تحریک کننده، افراد را ترغیب به کلیک کنید اما اگر پس از کلیک، کاربر متوجه ترفند شما شود، سریعا صفحه را ترک کرده و یک امتیاز منفی برای شما ثبت می‌شود. در واقع نرخ خروج پیدا می‌کنید! پس جذاب بنویسید اما هدف اصلی و ساختار محتوا را لطفا فراموش نکنید.

6 – تمرکز بر روی کلمه کلیدی

توضیحات متا در وردپرس حتما باید بر روی کلمه کلیدی متمرکز شود و ازون استفاده شده باشد. فراموش نکنید به کار بردن کلمه کلیدی در همه جا ضروری است حتی در بخش توضیحات متا.

7 – منحصر به فرد بودن توضیحات متا

سعی کنید تو این مورد اصلا تنبلی نکنید. اینکه بخواهید توضیحات متای خود را در چند برگه یک شکل بنویسید کار واقعا اشتباهی است. توضیحات متا باید برای هر صفحه منحصر به فرد و متناسب با نوشته مورد نظر باشد. دقیقا مطابق با مواردی  که در قسمت‌های قبلی گفتیم ایجاد شود.

عیب یابی در توضیحات متا

توضیحات متایی وردپرسی که شما دارین ممکنه به دوتا مشکل بخورن که الان باهم بررسی میکنیم :

  1. توضیحات متا نمایش داده نمی‌شود.

زمانی که توضیحات متای تکراری یا غیرمرتبط ایجاد می‌کنید، به احتمال زیاد گوگل آن را به رسمیت نمی‌شناسد و بنا به صلاح دید خود توضیحات دیگری از متن را انتخاب کرده و نمایش می‌دهد.

      2. تمایل به استفاده از توضیحات دیگری برای اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی داریم.

آیا از yoast seo استفاده می‌کنید؟ قسمت شبکه‌های اجتماعی را در آن چک کنید. برای آن می‌توانید توضیحات متای جداگانه‌ای در نظر بگیرید.

کلام آخر

هر بخشی در بهینه سازی وبسایت دارای جایگاه و ارزش ویژه‌ای است که باید به آن توجه کرد. یکی از این عوامل مهم توضیحات متا در وردپرس است. این گزینه را هرگز نادیده نگیرید و وقت برای نوشتن آن بگذارید زیرا برایتان دارای فواید بسیاری میشود و خب قطعا میتوانید سئو ارزشمند تری داشته باشید و هم اطلاعات شما در این زمینه بسیار بالاتر میرود!

این مطالب را هم حتما بخوانید:

چند ویژگی خیلی مهم برای شروع کار حرفه ای در وردپرس


Community Verified icon

 

دربارهrasta web

نظر (01)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمنتظر صدای شما هستیم